نوشته شده توسط : vakiel

شرکت سهامی خاص چه نوع شرکتی است؟ در ماده 20 قانون تجارت انواع شرکت‌های تجاری نامبرده شده است که این شرکت‌ها به منظور انجام امور تجاری، کسب سود و تقسیم سود میان شرکا ایجاد می‌گردند. انواع شرکت‌های تجاری شامل شرکت سهامی، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت تعاونی تولید و مصرف می‌شود. شرکت سهامی که یکی از انواع شرکت‌های تجاری است به دو نوع تقسیم می‌شود که یکی از انواع آن شرکت سهامی‌خاص است. در ادامه مطلب به معرفی شرکت سهامی خاص می‌پردازیم. برای آشنایی با انواع شرکت سهامی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص

شرکت‌های سهامی یکی از انواع شرکت‌های تجاری مطابق با ماده 20 قانون تجارت محسوب می‌شوند که برای انجام امور تجاری، کسب سود و تقسیم سود میان شرکا ایجاد می‌گردند. تعریف شرکت‌های سهامی در قانون تجارت بدین گونه آمده است که « به شرکتی گفته می‌شود که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن‌ها است». این شرکت‌ها خود به دودسته شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام تقسیم می‌گردند.

شرکت‌های سهامی خاص حتی اگر دارای موضوع تجاری هم نباشد، برخلاف سایر انواع شرکت‌ها بازهم جز شرکت‌های تجاری ماده 20 قانون تجارت محسوب می‌شوند. در ماده 2 اصلاحیه قانون تجارت آمده است که «شرکت سهامی شرکت بازرگانی محسوب می‌شود ولو این‌که موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد». سهام شرکت سهامی خاص برخلاف شرکت سهامی عام در بورس معامله نمی‌شود و علاوه بر آن سهام شرکت‌های سهامی‌خاص پذیره‌نویسی نیز نخواهند شد. این نوع از شرکت‌های تجاری دارای تشریفاتی زیادی برای تشکیل نیستند. کلیه سرمایه شرکت‌های سهامی‌خاص توسط موسسین تأمین می‌شود. حداقل تعداد نفرات برای تاسیس یک شرکت سهامی‌خاص سه نفر است و حداقل سرمایه موردنیاز برای تاسیس این شرکت 100 هزار تومان می‌باشد.

برای آشنایی با نحوه نگارش اساسنامه شرکت کلیک کنید.

ویژگی های شرکت سهامی خاص

برای تاسیس شرکت سهامی‌خاص باید حداقل 3 نفر به عنوان سهامدار وجود داشته باشند. سهامداران شرکت سهامی خاص از نظر قانون نمی‌تواند کمتر از 3 نفر بشود. اما امکان این‌که نفرات سهامداران بیش از 3 نفر باشند وجود دارد. همچنین شرکت سهامی برای شروع کار باید حداقل 100 هزار تومان سرمایه داشته باشد. با کمتر این سرمایه امکان تشکیل شرکت سهامی‌خاص وجود ندارد. سهامداران در برابر بدهی‌های شرکت سهامی خاص فقط به اندازه میزان سهام خود در شرکت مسئولیت دارند. تصمیم‌گیری در شرکت‌های سهامی‌خاص ساده و سریع انجام می‌شود. با رای اکثریت سهامداران یک موضوع تصویب می‌شود و ملاک رای کسانی است که بیشترین سرمایه‌گذاری را انجام داده‌اند.

سهام در شرکت‌های سهامی خاص به صورت عمومی قابل انتقال نمی‌باشد. انتقال سهام در شرکت‌های سهامی خاص با موافقت سایر سهامداران و مدیران شرکت به شخص دیگری منتقل شود. به دلیل عدم امکان نقل و انتقال عمومی سهام در شرکت‌های سهامی خاص، سهام‌ این شرکت‌ها در بازار بورس معامله نمی‌شود. و همین‌طور اوراق قرضه در شرکت‌های سهامی خاص منتشر نمی‌شود.

تشکیل شرکت‌های سهامی خاص

پیش‌تر اشاره کردیم وجود حداقل سه نفر سهامدار و 100 هزار تومان سرمایه برای تاسیس یک شرکت سهامی‌خاص الزامی است. در انتخاب نام شرکت سهامی‌خاص باید واژه “خاص” اول یا آخر نام شرکت حتماً آورده شود. همچنین باید در تمام اعلامیه‌های تشکیل شرکت، به سهامی خاص بودن شرکت اشاره شود. مدت زمان فعالیت شرکت، نام شرکت، موضوع فعالیت و هدف تشکیل شرکت در اساسنامه شرکت درج می‌شود. همچنین تمام خصوصیات سهام، ایجاد سهام ممتاز، نحوه واگذاری سهام، مبلغ هر سهم و… باید تعیین گردد. چگونگی تشکیل مجمع، مسئولیت هر سهامدار نسبت به آورده‌اش، آغاز و پایان سال مالی و امور مربوط به حسابداری حتی نحوه انحلال شرکت از مواردی است که در اساسنامه باید مشخص گردد. اساسنامه شرکت باید توسط تمام سهامداران شرکت امضا گردد.

از زمانی که سهامداران اقدام به ثبت شرکت می‌نمایند تا ثبت آن 7 روز کاری به درازا می‌کشد. پس از آن نام و مشخصات شرکت سهامی‌خاص در آگهی‌ها اعلام می‌گردد بنابراین با در نظر گرفتن این مدت 15 روز کاری برای ثبت شرکت زمان لازم است. سهامداران باید یک اظهارنامه شامل تمامی مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت شرکت، به اداره ثبت شرکت‌ها تسلیم نمایند. اساسنامه شرکت و گواهی تأییدیه بانک باید به اظهارنامه الصاق شود. اگر بخشی از سرمایه شرکت به صورت غیر نقدی باشد باید اظهارنامه جداگانه برای آن تنظیم شود. در نهایت اظهارنامه باید توسط تمامی سهامداران شرکت به امضا رسیده باشد. برای انجام امور ثبت شرکت با کمترین هزینه کلیک کنید.

انحلال شرکت‌سهامی خاص

هنگامی که یک شرکت سهامی خاص منحل گردد این شرکت به حالت تصفیه درمی‌آید. و در همه‌جا در کنار نام شرکت کلمه در حال تصفیه آورده می‌شود. دلایلی که برای انحلال شرکت سهامی خاص باید وجود داشته باشند عبارت‌اند از:

 • هدفی که برای شرکت تعیین‌شده بود محقق گردد و یا این‌که از بین برود بنابراین دیگر دلیلی برای ادامه فعالیت شرکت وجود ندارد. همین‌طور اگر هدف شرکت پس از مدت مشخصی محقق نگردد.
 • مدت اعتبار فعالیتی در اساسنامه که برای شرکت در نظر گرفته شده است پایان یابد.
 • اگر سهامداران تصمیم به انحلال شرکت بگیرند و دو سوم مجمع تصمیم را به تصویب رسانند شرکت منحل می‌شود.
 • در صورتی که شرکت ورشکسته شود.
 • با درخواست طلبکاران شرکت از دادگاه برای انحلال شرکت سهامی خاص.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سؤالات متداول

شرکت سهامی‌خاص چه نوع شرکتی است ؟

شرکت‌های سهامی یکی از انواع شرکت‌های تجاری مطابق با ماده 20 قانون تجارت محسوب می‌شوند که خود به دودسته تقسیم می‌گردند. سهامی خاص یکی از دو نوع شرکت‌های سهامی هستند. در متن به توضیح کامل این شرکت پرداخته‌شده است.

برای تشکیل شرکت سهامی‌خاص حداقل نفرات و سرمایه چه قدر است ؟

وجود حداقل سه نفر سهامدار و 100 هزار تومان سرمایه برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص الزامی است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: شرکت سهامی خاص:: برچسب‌ها: شرکت سهامی خاص ,
:: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 21 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

آیا شما با اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده تهران آشنایی دارید؟ این اتحادیه یکی از اتحادیه‌های فعال در شهرستان تهران به حساب می‌آید. همه اتحادیه‌ها شامل افراد صنفی می‌شوند که در راستای اهداف مشترکی برای احقاق حقوق شغلی خود قدم برمی‌دارم دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با مرجع بالاتر این اتحادیه یعنی اتاق اصناف تهران کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اتحادیه عطار و سقط فروشان و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده تهران

اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده تهران

اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده تهران تشکیل شده از افراد خوشنام در همین صنف می‌باشد. این اتحادیه با هدف ایجاد روابط مثبت در میان کاسبان صنف و حمایت از حقوق صنفی ایجاد شده است. همچنین بهبود بخشیدن به خدمات و نحوه ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان نیز از جمله اموری است که اتحادیه به آن می‌پردازد.

اداره امور اتحادیه نیز بر عهده هیئت‌مدیره می‌باشد. اعضای هیئت‌مدیره با برگزاری انتخابات در دوره چهارساله و با رای شاغلین در صنف برگزیده می‌شوند. گاهی ممکن است برخی از اعضای هیئت‌مدیره بیش از یک دوره چهار ساله به عنوان عضو هیئت‌مدیره فعالیت نمایند. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که فرد مورد نظر در دوره‌های متوالی انتخابات توسط شاغلین در سن برگزیده شود و رای بیاورد. در حال حاضر ریاست هیئت‌مدیره اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران بر عهده جناب آقای مرتضی جعفری می‌باشد.

برای آشنایی با روند و نحوه انتخابات به سامانه ساران مراجعه نمایید.

آدرس و تلفن اتحادیه عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران

دفتر اتحادیه عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده در خیابان ۱۵ خرداد، چهارراه گلوبندک غربی، کوچه امیر چترچی، پلاک ۱۲ واقع شده است.

شما می‌توانید برای برقراری ارتباط با این اتحادیه با شماره تماس‌های زیر تلفن کنید:
۰۲۱۵۵۶۲۹۸۷۵
۰۲۱۵۵۱۶۳۲۰۶

برای آشنایی با نحوه صدور و تمدید جواز کسب کلیک کنید.

وظایف و خدمات اتحادیه

اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران و همانند سایر اتحادیه‌های اصناف وظایف و اختیارات مشخصی دارد. این وظایف و اختیارات در قانون نظام صنفی برای تمامی اتحادیه‌ها به طور یکسان تعریف‌شده است. از مهم‌ترین وظایف اتحادیه‌های اصناف صادر نمودند و تمدید کردن جواز کسب و همچنین نظارت کردن بر فعالیت اعضای اتحادیه می‌توان نام برد. اما ماده ۳۰ قانون نظام صنفی تمامی وظایف و اختیارات اتحادیه‌ها را به طور کامل بیان کرده است. برخی از وظایف اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران عبارت‌اند از:

 • پیشنهاد دادن به اتاق اصناف شهرستان جهت تغییر یا تنظیم قوانین مربوط به صدور جواز کسب.
 • اجرای قوانین نظام صنفی و سایر مصوبات ابلاغ شده به اتحادیه در میان افراد و اعضای اتحادیه.
 • صادر کردن، تمدید کردن و باطل کردن جواز کسب.
 • تعطیل کردن محل کسب افراد صنفی متخلف و جلوگیری از فعالیت واحدهای صنفی بدون جواز کسب.
 • ایجاد شرایط لازم برای ارائه آموزش‌های مورد نیاز افراد صنفی. برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.
 • ارائه پیشنهاد در مورد اداره امور اصناف به اتاق اصناف شهرستان.
 • رسیدگی به شکایات صنفی، حل اختلافات و بازرسی از واحدهای صنفی.
 • وصول مالیات و عوارض به نمایندگی از سازمان‌های وابسته به دولت از اعضای اتحادیه.
 • ارائه دادن پیشنهادهایی به اتاق اصناف شهرستان در مورد تعیین نرخ کالا و خدمات مشخص کردن حدود صنفی و مشخص نمودن تعداد واحدهای صنفی ارسال برای صدور جواز کسب.

برای آشنایی با شرایط دریافت جواز کسب مواد شوینده و جواز کسب عمده فروشی سیگار کلیک کنید.

هزینه‌های قانونی قابل پرداخت به اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران

منابع مالی قانونی اتحادیه‌ها به چند دسته تقسیم می‌گردند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اولین و مهم‌ترین منبع مالی هر اتحادیه حق عضویت افراد صنفی در اتحادیه می‌باشد. حق عضویت افراد صنفی مبالغی است که اعضای اتحادیه جهت تامین هزینه‌های اتحادیه و هر ساله موظف به پرداخت آن هستند. مبلغ حق عضویت افراد صنفی با پیشنهاد اتحادیه و تایید اتاق اصناف شهرستان همچنین تصویب کمیسیون نظارت مشخص می‌شود. خوب است بدانید که اتحادیه‌ها قادر هستند حق عضویت سالانه اعضای سنت خود را یا به صورت یکجا و یا به صورت اقساطی دریافت نمایند. یعنی افراد صنفی واجد شرایط با نظر اتحادیه می‌تواند حداکثر تا پایان سال و به صورت قسطی ۱۲ ماهه حق عضویت سالانه خود را پرداخت نماید.
 • اتحادیه در ازای خدماتی که به اعضای صنفی ارائه می‌دهد اما برای ارائه این خدمات قانون وظیفه‌ای ندارد مثل خدمات فنی و آموزشی مبالغی دریافت می‌نماید. می‌توان از این مبالغ دریافتی با عنوان بخشی از منابع مالی اتحادیه‌ها نام برد.
 • یکی از وظایف اتحادیه‌ها دریافت وصول مالیات و عوارض خدمات ارائه شده به افراد صنف به نمایندگی از سازمان‌های وابسته به دولت می‌باشد. اتحادیه در ازای وصول مالیات کارمزد دریافت می‌نماید.
 • متقاضیان دریافت جواز کسب و یا تمدید جواز کسب موظف به پرداخت مبالغی برای انجام این روند می‌باشد. درصدی از وجوه دریافتی بابت صدور و تمدید جواز کسب به اتحادیه تعلق می‌گیرد.
 • گاهی ممکن است کمک‌های مالی از آن به اشخاص حقیقی یا حقوقی به اتحادیه‌ها اعطا شود.

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سؤالات متداول

اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران با چه هدفی تشکیل شد ؟
اتحادیه با هدف ایجاد روابط مثبت در میان کاسبان صنف و حمایت از حقوق صنفی، همچنین بهبود بخشیدن به خدمات و نحوه ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان ایجاد شد.

اولین و مهم‌ترین منبع مالی قانونی اتحادیه صنف عطار و سقط فروشان و عمده‌فروشان مواد شوینده و پاک‌کننده تهران چیست ؟
اولین و مهم‌ترین منبع مالی هر اتحادیه حق عضویت افراد صنفی در اتحادیه می‌باشد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اتحادیه عطار و سقط فروشان و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده تهران:: برچسب‌ها: اتحادیه عطار و سقط فروشان و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 13
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 20 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

خرید گوشی سرقتی هم جرم است؟ امروزه به علت مشکلات اقتصادی افراد زیادی اقدام به سرقت مخصوصاً سرقت گوشی می‌کنند. سرقت در قانون یک جرم تلقی می‌شود که سرقت گوشی نیز از انواع این جرم است. قانون برای سارقین مجازات تعیین کرده است. پرسش این است که اگر فردی اقدام به خرید گوشی سرقتی نماید آیا مرتکب جرم شده و این کار مجازات به همراه دارد؟ در ادامه مطلب به خرید گوشی سرقتی می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با جرم سرقت کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

منبع: خرید گوشی سرقتی

خرید گوشی سرقتی

با توجه به اینکه قیمت تلفن همراه این روزها بسیار افزایش پیدا کرده خیلی از افراد توانایی خرید تلفن همراه نو را ندارد. بنابراین ترجیح می‌دهند که تلفن‌های همراه دست‌دوم بخرند. پس گاهی ممکن است که خواسته یا ناخواسته گوشی‌های سرقت شده را خرید کنید.

علاوه بر اینکه قانون‌گذار عدم دقت را جرم شناخته است جهت حمایت از اشخاص خسارت‌دیده خریدوفروش اموال ربوده‌شده را نیز جرم تلقی می‌کند و برای آن مجازات تعیین نموده است. ماده ۶۶۲ قانون مجازات اسلامی در بخش تعزیرات در مورد خریدوفروش گوشی‌های به سرقت رفته این‌طور بیان می‌کند: «هر فردی با دانش و آگاهی یا با وجود علائم اطمینان آور مبنی بر اینکه کالا دزدی است اقدام به تحصیل، پنهان کردن یا معامله کالا کند، برحسب قانون مجازات اسلامی مجرم دانسته شده و محکوم‌به حبس از شش ماه تا سه سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم خواهد شد.»

بنابر این ماده افراد زیان‌دیده که گوشی همراهشان به سرقت رفته، می‌توانند از افرادی که اقدام به خریداری گوشی سرقتی نموده‌اند شکایت کنند. َبرای آشنایی با روند شکایت سرقت گوشی کلیک کنید.

شرایط مجرم دانستن خریداران گوشی دزدی

برای مجرم شناخته شدن و مجازات خریدار گوشی سرقتی با توجه به ماده ۶۶۲ قانون مجازات اسلامی، وجود دو شرط الزامی است. این دو شرط به شرح زیر هستند.

 • وقتی خریدار موبایل می‌داند که گوشی سرقتی است و با وجود این آگاهی باز هم به خرید گوشی سرقت شده اقدام می‌نماید.
 • شخص ممکن است نداند که گوشی سرقت شده است اما محلی که از آن گوشی موبایل را خریداری می‌کند محلی باشد که معمولاً در آن اموال به سرقت رفته، خریدوفروش می‌شوند. مثلاً شما بدانید که محل خرید موبایل و یا فروشنده آن موبایل معمولاً گوشی موبایل سرقت شده را به عنوان دست‌دوم به فروش می‌رساند. با توجه به اینکه این موضوع را می‌دانید بازهم اقدام به خرید گوشی موبایل نمایید در این صورت مجرم تلقی می‌شوید.

آیا خرید گوشی بدون اطلاع از سرقتی بودن آن جرم محسوب می‌شود ؟

آیا خرید گوشی سرقتی در هر شرایطی حتی بدون اطلاع از سرقت جرم محسوب می‌گردد؟ خرید مبارزه قطعی ممکن است برحسب ماده ۶۶۲ قانون مجازات اسلامی جرم باشد و مجازات داشته باشد. و در مواردی نیز امکان دارد که جرم تشخیص داده نشود و مجازاتی برای خریدار در نظر گرفته نشود.

افرادی که اقدام به خریداری موبایل سرقتی می‌کنند اما هیچ اطلاعی از سرقتی بودن موبایل ندارند و همین‌طور اگر بتوانند این عدم اطلاع خود را با دلیل و مدرک یا قرائن (مثلاً از بازار سیاه نخریده باشند) به قاضی یا بازپرس اثبات کنند مجرم تلقی نمی‌شوند. چرا که این افراد سوءنیت نداشته‌اند. اما موظف خواهند بود که گوشی موبایل را به مالک اصلی آن بازگرداند و برای دریافت پول خود علیه فروشنده شکایت کنند.

اما اگر علیه خریدار مدارک معتبری وجود داشته باشد که وی با آگاهی از سرقتی بودن موبایل اقدام به خریداری آن نموده است. مثلاً اینکه برای خرید گوشی سرقتی به یک محل خاصی مراجعه کرده یا می‌دانسته که گوشی سرقت شده است و از یک فرد بخش خصوصی که معمولاً اموال سرقتی می‌فروشد خریده باشد. این شخص مطابق با ماده ۶۶۲ قانون مجازات اسلامی مجرم تلقی می‌شود. مثلاً فرض کنید که فرد موبایل را از شخص معتاد و غیرقابل اعتماد خریداری کرده باشد. و مبلغ پرداختی بسیار اندک است؛ با این وجود به هیچ کدام از این نشانه‌ها توجهی نکرده و موبایل را بخرد در این صورت مرتکب دو جرم شده و مجرم شناخته می‌شود.

برای آشنایی با شرایط استرداد اموال سرقت شده کلیک کنید.

پیشگیری از خرید گوشی موبایل سرقتی

با توجه به مطالبی که راجع به خریدوفروش گوشی‌های سرقتی گفتیم بهترین کار این است که پیش از خرید یک گوشی موبایل و برای پیشگیری از اتفاقات آینده اقداماتی انجام دهیم.

 • در مرحله اول برای خرید یک گوشی موبایل نمایندگی‌های فروش هر برند خاص و همین‌طور از مراکز خرید معتبر اقدام کنیم.
 • وقتی که قصد خرید گوشی موبایل داریم برای مطمئن شدن از رجیستر بودن آن و مسروقه نبودنش کد ۱۵ رقمی IMEI روی جعبه موبایل را در سامانه همیاب ۲۴ وارد کنیم و استعلام بگیریم.
 • پس از اینکه مطمئن شدیم گوشی خریداری شده دزدی نیست باید گوشی موبایل را در سامانه همتا فعال نماییم.

اگر اقدام به خرید یک گوشی موبایل دست‌دوم نمودید هم باید تمام مراحل انتقال مالکیت به اسم خود را به همین روشی که گفتیم انجام دهید. در صورتی که انتقال مالکیت را انجام ندهید و سیم کارت خود را در گوشی موبایل بگذارید موبایل خریداری شده پس از گذشت یک ماه غیرفعال می‌شود. برای آشنایی بیشتر با مجازات سرقت گوشی کلیک کنید.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سؤالات متداول

آیا خرید گوشی سرقتی جرم است ؟
بله قانون جهت حمایت از اشخاص خسارت دیده خریدوفروش اموال ربوده شده را نیز جرم تلقی می‌کند و برای آن مجازات تعیین نموده است.

در چه صورتی خرید گوشی سرقتی جرم تلقی نمی‌شود ؟
خریدار گوشی که هیچ اطلاعی از سرقتی بودن موبایل ندارند و همین‌طور بتوانند این عدم اطلاع خود را با دلیل و مدرک یا قرائن به قاضی یا بازپرس اثبات کنند مجرم تلقی نمی‌شوند.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: خرید گوشی سرقتی:: برچسب‌ها: خرید گوشی سرقتی ,
:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 19 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

در این مقاله قصد داریم به بحث رابطه نامشروع یا زنای پدر با دخترش بپردازیم و همانطور که می‌دانید زنا از گناهان کبیره به شمار می‌رود به همین منظور ضمانت اجرای این عمل قبیح را از قانون استخراج می‌کنیم و در آخر به بررسی راه‌های اثبات رابطه نامشروع پدر با دختر و شکایت از آن می پردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: رابطه نامشروع پدر با دختر | شرایط اثبات – مجازات و ضمانت اجرا

نظر اسلام در خصوص رابطه نامشروع پدر با دختر

چنین رابطه‌ای علاوه بر حرمت شرعی گناه کبیره بوده و به شدت منع شده است و مجازات سختی را هم از نظر اخروی و هم دنیوی برای فرد به دنبال دارد.

محارم نسبی

در قرآن به محارم نسبی اشاره شده است. مادر، دختر، خواهر، عمه‌ها، خاله‌ها و دختران برادر و دختران خواهر بر مرد محرمند. این افراد به موجب نسبت فامیلی بر مرد حرامند و وی حق ازدواج یا رابطه با ایشان را ندارد.

ضمانت اجرای رابطه نامشروع پدر با دختر

رابطه با دختر برای پدر حرمت ابدی دارد و زنای با محارم نسبی مجازات اعدام در پی دارد. اگر پدر با دخترش رابطه برقرار کند متحمل ضمانت اجرای سنگینی می‌شود. چنانچه رابطه جنسی با رضایت هر دو طرف باشد هر دو به اعدام و اگر انجام رابطه با زور و اجبار و اکراه پدر باشد فقط وی به اعدام محکوم می‌شود.

اثبات زنا پدر با دختر

اثبات زنا از دو طریق صورت می‌گیرد یکی از این دو طریق عبارت است از اقرار خود فرد یعنی فردی که عاقل بالغ و اراده آزاد دارد اقرار کند که مرتکب زنا شده و ۴ بار اقرار را روبه‌روی قاضی انجام بدهد و راه دیگر اثبات این است که شهادت شهود مطرح شود. به این صورت که یا چهار مرد عادل باشند که شهادت دهند و یا شهادت سه مرد و دو زن عادل.

نکته حائز اهمیت این است که علم قاضی در تشخیص این جرائم نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. برای مثال اگر جرم با زور و اکراه اتفاق افتاده باشد گواهی پزشکی قانونی مبنی بر انجام رابطه و همچنین چنانچه آثار ضرب و جرح در بدن دختر ایجاد و توسط پزشکی قانونی ثبت شود مجموع این مدارک می‌تواند به اثبات جرم و مجازات پدر منتهی شود.

برای مطالعه درباره مجازات رابطه نامشروع کلیک کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص رابطه نامشروع پدر با دختر، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون رابطه نامشروع پدر با دختر پاسخ دهند.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: رابطه نامشروع پدر با دختر | شرایط اثبات – مجازات و ضمانت اجرا:: برچسب‌ها: رابطه نامشروع پدر با دختر | شرایط اثبات – مجازات و ضمانت اجرا ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 18 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

سبک زندگی مدرن سبب شده است تا مردم به سمت وسایل و ابزار الکترونیکی گرایش پیدا کنند. به حدی تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی در زندگی مردم نفوذ پیدا کرده است که بی‌اغراق می‌توان گفت بدون برق و الکتریسیته زندگی بسیار سخت و تا حدی ناممکن است. تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک جزو مشاغل اساسی و کلیدی در زندگی امروز است. این صنف با تحت پوشش قرار دادن 17 رده صنفی تحت عنوان اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک تهران مشغول به فعالیت هستند. در ادامه به معرفی این اتحادیه پرداخته‌ایم. برای آشنایی بیشتر با مرجع بالاتر این اتحادیه یعنی اتاق اصناف تهران کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اتحادیه الکترونیک تهران

اتحادیه لوازم الکترونیک تهران

اتحادیه ها از افراد خوشنام همان صنف تشکیل می‌شوند. هدف از ایجاد یک اتحادیه حمایت از حقوق صنفی، بهبود در ارائه خدمات به مصرف‌کننده و همچنین ایجاد همکاری مناسب میان کاسبان آن صنف است. اتحادیه‌صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم‌الکترونیک تهران نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم الکترونیک تهران ایران در ۱۷ رسته صنفی فعالیت می‌نماید. این ۱۷ رسته در حوزه‌های تولید تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی، تعمیرات دستگاه‌های صوتی تصویری، خدمات فنی و الکترونیک و سیستم‌های حفاظتی و دوربین‌های مداربسته، تولید و تعمیر تجهیزات پزشکی و الکترونیک می‌باشند.

تاریخچه تشکیل اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران

نخستین بار در سال 1344 سندیکای مهندسی به همراه جمعی از پیشکسوتان صنف در چندین ملاقات با شهردار وقت و ریاست اتاق بازرگانی و رئیس شورای خواربار اجازه تشکیل سندیکای مهندسین و متخصصین الکترونیک را دریافتند. این سندیکا طبق ماده 25 قانون کار سال 1344 به شماره 75 در اداره کل روابط اداره کار ثبت شد. فعالیت و پویایی سندیکا سبب شد تا شورای عالی اصناف و اتاق بازرگانی بعضی از صنوف را که در ارتباط با لوازم برقی بودند؛ نظیر تعمیرکاران کولر، لباسشویی، یخچال الکتروموتور و چند صنف دیگر و تعمیرکاران ژنراتور را به سندیکا معرفی نمایند. آنان نیز از این پیشنهاد استقبال کردند و عضو شدند. بعد از مدتی تعداد اعضا به بیش از پانصد نفر رسید.

پس از انقلاب سندیکای مهندسین و متخصصین با اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم برقی تهران طی نامه شماره 589 در سال 1363 تحت شماره 66 به ثبت رسید. در سال1381 صنوف مختلف وابسته به اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران لوازم برقی تصمیم به تفکیک گرفتند که مورد موافقت هیئت محترم عالی نظارت و مجمع امور صنفی قرار گرفت. از دل این اتحادیه چهار اتحادیه زیر بیرون آمد:

 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران الکترومکانیک
 • اتحاديه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی
 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران مخابرات
 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی

رده صنفی اتحاديه‌تجهیزات الکترونیک‌تهران

براساس ماده 2 مصوبه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران هر شخصی که در 16 رسته شغلی زیر فعالیت می‌کنند جزو اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهیزات الکترونیک و حفاظت تهران محسوب می‌شوند. برای آشنایی با روند صدور جواز کسب الکتریکی کلیک کنید.

 • تعمیرکاران رادیو و تلویزیون و ویدئو
 • تولید و تعمیرکنندگان دستگاه های اندازه گیری
 • تولید و تعمیرکنندگان آمپلی فایر و دزدگیر الکترونیک
 • تعمیرکاران رادیو، رادیو ضبط و پخش اتومبیل
 • تولید و بازسازی لامپ تصویر تلویزیونی(گان)
 • تولید و تعمیر دستگاه های لوازم پزشکی (الکترونیک)
 • تولید و تعمیرکاران دستگاه بازی‌های تلویزیونی و رایانه‌ای
 • تعمیر دستگاه های سمعی و بصری و دوربین ویدئویی تلویزیونی
 • تولید و تعمیر و نصب آنتن های مجاز
 • تولید و تعمیر انواع برهای الکترونیکی
 • دفترکارگاه های تولیدی
 • تولید تجهیزات الکترونیکی ( کارآفرینی)
 • تولید تجهیزات و ابزار آلات الکترونیکی
 • پذیرش و ارائه خدمات پس از فروش انواع دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی ، حفاظتی و امنیتی
 • تولید، نصب و خدمات فنی پس از فروش سیستم های حفاظتی و امنیتی و دوربین های مداربسته
 • خرده فروشی و عمده فروشی دوربین های مداربسته

اعضای اتحادیه صنف فروشندگان صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیک و حفاظتی تهران

هر شخصی که شاغل در زمینه فروش، تولید و تعمير تجهيزات الکتریکی و حفاظتی تهران است و پروانه کسب نیز دارد؛ جزو اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران محسوب می‌گردد. هدف از تشکیل این اتحادیه حفظ و حمایت از حقوق صنفی و پیشرفت اقتصادی است. حداقل تعداد برای تشکیل اتحادیه باید ۵۰ صنف باشد.

هیات مدیره اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران

هیئت رییس این اتحادیه دارایی 7 عضو می‌باشد. ریاست اتحادیه در حال حاضر برعهده صادق فیض آبادی است. بعد از رئیس یک نایب رئیس اول و یک نائب رئیس دوم می‌باشد. این اتحادیه دارای یک خزانه دار و بازرس و یک عضو می‌باشد. مدت زمان عضویت در هیات رئیس چهار سال می باشد. انتخاب مجدد اعضا به عنوان هیات رئیس بلامانع می‌باشد. برای آشنایی با روند و نحوه انتخابات به سامانه ساران مراجعه نمایید.

وظائف اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران

اتحاديه صف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران وظائف زیر را بر عهده دارد :

۱/ انجام دستورات و ابلاغات صورت گرفته از سوی اتاق اصناف تهران طبق قوانین و مقررات

۲/ پرداخت پانزده درصد از درآمدهای ناخالص به اتاق اصناف به عنوان حق عضویت برای تامین هزینه‌های عمومی

۳/تنظیم بودجه سال بعد اتحادیه. این برنامه بودجه باید حداکثر تا اول بهمن هر سال برای رسیدگی و تصویب به اتاق اصناف تحویل داده شود.

۴/تنظیم ترازنامه سالانه تا پایان خرداد ماه سال بعد و تحویل آن به اتاق اصناف.

۵/ایجاد تسهیلات مورد نیاز آموزش عمومی، حرفه‌ای و هنری هر فرد صنفی، مستقلا یا با کمک سازمان‌های دولتی و خصوصی. همچنین همکاری‌های لازم با وزارت کار و امور اجتماعی برای تامین سرمایه طبق مقررات

۶/ایجاد ضوابط لازمه در خصوص صدور پروانه صنفی و انواع پروانه‌های فروشندگان و تغییرات لازم در هریک و تحویل به اتاق اصناف به منظور رسیدگی و تصويب

۷/ تدوین آئین نامه‌های مالی، استخدامی، اداری، آموزشی، تشکیلاتی و سایر مقررات اختصاصی

۸/ نظارت بر اجرای صحیح تصمیماتی که اتاق اصناف در خصوص ساعات کار و تعطیلات صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران می‌گیرد

۹/تشکیل یک کمیسیون حل اختلاف برای رسیدگی به اختلافات افراد صنفی

۱۰/اظهار نظر درباره محدوده صنفی توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران برای متقاضیان پروانه‌های جدید

۱۱/ تشکیل کمیسیون فنی برای رسیدگی به شکایات مشتریان و نظارت بر حسن انجام کار و رعايت مقررات واصول کسب توسط توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران

۱۲/ معرفی یک نفر از میان اعضا به عنوان نماینده اتحادیه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران در اتاق اصناف تهران

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

منبع درآمد اتحادیه فروشندگان توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران

هر اتحادیه‌ای هزینه‌هایی دارد که برای پرداخت این هزینه‌ها نیاز به یک یا چند منبع درآمد است. اتحادیه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران درآمد خود را از طرق زیر تامین می‌نماید

۱/ حق عضویت پرداخت شده چه از سوی اعضای جدید که باید حق ورودی هم بپردازند و چه از سوی اعضای قدیمی که فقط عضویت خود را تمدید می‌کنند.

۲/ دریافتی از طریق خدمات ارائه شده اعم از خدمات آموزشی، اداری، فنی و انتشاراتی

۳/ کمک‌های اتاق اصناف به این اتحادیه که با تایید و نظارت کمیسیون‌ صورت می‌گیرد

۴/ هدایای اهدائی و اعانات

برای آشنایی با نحوه صدور و تمدید جواز کسب کلیک کنید.

آدرس و شماره تماس صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونیکی و حفاظتی تهران

آدرس:

میدان ولیعصر – بلوار کشاورز – خیابان فلسطین جنوبی – کوچه ذاکری – پ 4 – ط 1

تلفن :

8889786-88936862-88936863

کدپستی : 1416753711

سایت: etet.ir

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اتحادیه الکترونیک تهران:: برچسب‌ها: اتحادیه الکترونیک تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 21
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

سبک زندگی مدرن سبب شده است تا مردم به سمت وسایل و ابزار الکترونیکی گرایش پیدا کنند. به حدی تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی در زندگی مردم نفوذ پیدا کرده است که بی‌اغراق می‌توان گفت بدون برق و الکتریسیته زندگی بسیار سخت و تا حدی ناممکن است. تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک جزو مشاغل اساسی و کلیدی در زندگی امروز است. این صنف با تحت پوشش قرار دادن 17 رده صنفی تحت عنوان اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک تهران مشغول به فعالیت هستند. در ادامه به معرفی این اتحادیه پرداخته‌ایم. برای آشنایی بیشتر با مرجع بالاتر این اتحادیه یعنی اتاق اصناف تهران کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اتحادیه الکترونیک تهران

اتحادیه لوازم الکترونیک تهران

اتحادیه ها از افراد خوشنام همان صنف تشکیل می‌شوند. هدف از ایجاد یک اتحادیه حمایت از حقوق صنفی، بهبود در ارائه خدمات به مصرف‌کننده و همچنین ایجاد همکاری مناسب میان کاسبان آن صنف است. اتحادیه‌صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم‌الکترونیک تهران نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم الکترونیک تهران ایران در ۱۷ رسته صنفی فعالیت می‌نماید. این ۱۷ رسته در حوزه‌های تولید تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی، تعمیرات دستگاه‌های صوتی تصویری، خدمات فنی و الکترونیک و سیستم‌های حفاظتی و دوربین‌های مداربسته، تولید و تعمیر تجهیزات پزشکی و الکترونیک می‌باشند.

تاریخچه تشکیل اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران

نخستین بار در سال 1344 سندیکای مهندسی به همراه جمعی از پیشکسوتان صنف در چندین ملاقات با شهردار وقت و ریاست اتاق بازرگانی و رئیس شورای خواربار اجازه تشکیل سندیکای مهندسین و متخصصین الکترونیک را دریافتند. این سندیکا طبق ماده 25 قانون کار سال 1344 به شماره 75 در اداره کل روابط اداره کار ثبت شد. فعالیت و پویایی سندیکا سبب شد تا شورای عالی اصناف و اتاق بازرگانی بعضی از صنوف را که در ارتباط با لوازم برقی بودند؛ نظیر تعمیرکاران کولر، لباسشویی، یخچال الکتروموتور و چند صنف دیگر و تعمیرکاران ژنراتور را به سندیکا معرفی نمایند. آنان نیز از این پیشنهاد استقبال کردند و عضو شدند. بعد از مدتی تعداد اعضا به بیش از پانصد نفر رسید.

پس از انقلاب سندیکای مهندسین و متخصصین با اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم برقی تهران طی نامه شماره 589 در سال 1363 تحت شماره 66 به ثبت رسید. در سال1381 صنوف مختلف وابسته به اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران لوازم برقی تصمیم به تفکیک گرفتند که مورد موافقت هیئت محترم عالی نظارت و مجمع امور صنفی قرار گرفت. از دل این اتحادیه چهار اتحادیه زیر بیرون آمد:

 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران الکترومکانیک
 • اتحاديه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی
 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران مخابرات
 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی

رده صنفی اتحاديه‌تجهیزات الکترونیک‌تهران

براساس ماده 2 مصوبه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران هر شخصی که در 16 رسته شغلی زیر فعالیت می‌کنند جزو اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهیزات الکترونیک و حفاظت تهران محسوب می‌شوند. برای آشنایی با روند صدور جواز کسب الکتریکی کلیک کنید.

 • تعمیرکاران رادیو و تلویزیون و ویدئو
 • تولید و تعمیرکنندگان دستگاه های اندازه گیری
 • تولید و تعمیرکنندگان آمپلی فایر و دزدگیر الکترونیک
 • تعمیرکاران رادیو، رادیو ضبط و پخش اتومبیل
 • تولید و بازسازی لامپ تصویر تلویزیونی(گان)
 • تولید و تعمیر دستگاه های لوازم پزشکی (الکترونیک)
 • تولید و تعمیرکاران دستگاه بازی‌های تلویزیونی و رایانه‌ای
 • تعمیر دستگاه های سمعی و بصری و دوربین ویدئویی تلویزیونی
 • تولید و تعمیر و نصب آنتن های مجاز
 • تولید و تعمیر انواع برهای الکترونیکی
 • دفترکارگاه های تولیدی
 • تولید تجهیزات الکترونیکی ( کارآفرینی)
 • تولید تجهیزات و ابزار آلات الکترونیکی
 • پذیرش و ارائه خدمات پس از فروش انواع دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی ، حفاظتی و امنیتی
 • تولید، نصب و خدمات فنی پس از فروش سیستم های حفاظتی و امنیتی و دوربین های مداربسته
 • خرده فروشی و عمده فروشی دوربین های مداربسته

اعضای اتحادیه صنف فروشندگان صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیک و حفاظتی تهران

هر شخصی که شاغل در زمینه فروش، تولید و تعمير تجهيزات الکتریکی و حفاظتی تهران است و پروانه کسب نیز دارد؛ جزو اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران محسوب می‌گردد. هدف از تشکیل این اتحادیه حفظ و حمایت از حقوق صنفی و پیشرفت اقتصادی است. حداقل تعداد برای تشکیل اتحادیه باید ۵۰ صنف باشد.

هیات مدیره اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران

هیئت رییس این اتحادیه دارایی 7 عضو می‌باشد. ریاست اتحادیه در حال حاضر برعهده صادق فیض آبادی است. بعد از رئیس یک نایب رئیس اول و یک نائب رئیس دوم می‌باشد. این اتحادیه دارای یک خزانه دار و بازرس و یک عضو می‌باشد. مدت زمان عضویت در هیات رئیس چهار سال می باشد. انتخاب مجدد اعضا به عنوان هیات رئیس بلامانع می‌باشد. برای آشنایی با روند و نحوه انتخابات به سامانه ساران مراجعه نمایید.

وظائف اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران

اتحاديه صف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران وظائف زیر را بر عهده دارد :

۱/ انجام دستورات و ابلاغات صورت گرفته از سوی اتاق اصناف تهران طبق قوانین و مقررات

۲/ پرداخت پانزده درصد از درآمدهای ناخالص به اتاق اصناف به عنوان حق عضویت برای تامین هزینه‌های عمومی

۳/تنظیم بودجه سال بعد اتحادیه. این برنامه بودجه باید حداکثر تا اول بهمن هر سال برای رسیدگی و تصویب به اتاق اصناف تحویل داده شود.

۴/تنظیم ترازنامه سالانه تا پایان خرداد ماه سال بعد و تحویل آن به اتاق اصناف.

۵/ایجاد تسهیلات مورد نیاز آموزش عمومی، حرفه‌ای و هنری هر فرد صنفی، مستقلا یا با کمک سازمان‌های دولتی و خصوصی. همچنین همکاری‌های لازم با وزارت کار و امور اجتماعی برای تامین سرمایه طبق مقررات

۶/ایجاد ضوابط لازمه در خصوص صدور پروانه صنفی و انواع پروانه‌های فروشندگان و تغییرات لازم در هریک و تحویل به اتاق اصناف به منظور رسیدگی و تصويب

۷/ تدوین آئین نامه‌های مالی، استخدامی، اداری، آموزشی، تشکیلاتی و سایر مقررات اختصاصی

۸/ نظارت بر اجرای صحیح تصمیماتی که اتاق اصناف در خصوص ساعات کار و تعطیلات صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران می‌گیرد

۹/تشکیل یک کمیسیون حل اختلاف برای رسیدگی به اختلافات افراد صنفی

۱۰/اظهار نظر درباره محدوده صنفی توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران برای متقاضیان پروانه‌های جدید

۱۱/ تشکیل کمیسیون فنی برای رسیدگی به شکایات مشتریان و نظارت بر حسن انجام کار و رعايت مقررات واصول کسب توسط توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران

۱۲/ معرفی یک نفر از میان اعضا به عنوان نماینده اتحادیه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران در اتاق اصناف تهران

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

منبع درآمد اتحادیه فروشندگان توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران

هر اتحادیه‌ای هزینه‌هایی دارد که برای پرداخت این هزینه‌ها نیاز به یک یا چند منبع درآمد است. اتحادیه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران درآمد خود را از طرق زیر تامین می‌نماید

۱/ حق عضویت پرداخت شده چه از سوی اعضای جدید که باید حق ورودی هم بپردازند و چه از سوی اعضای قدیمی که فقط عضویت خود را تمدید می‌کنند.

۲/ دریافتی از طریق خدمات ارائه شده اعم از خدمات آموزشی، اداری، فنی و انتشاراتی

۳/ کمک‌های اتاق اصناف به این اتحادیه که با تایید و نظارت کمیسیون‌ صورت می‌گیرد

۴/ هدایای اهدائی و اعانات

برای آشنایی با نحوه صدور و تمدید جواز کسب کلیک کنید.

آدرس و شماره تماس صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونیکی و حفاظتی تهران

آدرس:

میدان ولیعصر – بلوار کشاورز – خیابان فلسطین جنوبی – کوچه ذاکری – پ 4 – ط 1

تلفن :

8889786-88936862-88936863

کدپستی : 1416753711

سایت: etet.ir

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اتحادیه الکترونیک تهران:: برچسب‌ها: اتحادیه الکترونیک تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 21
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

سبک زندگی مدرن سبب شده است تا مردم به سمت وسایل و ابزار الکترونیکی گرایش پیدا کنند. به حدی تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی در زندگی مردم نفوذ پیدا کرده است که بی‌اغراق می‌توان گفت بدون برق و الکتریسیته زندگی بسیار سخت و تا حدی ناممکن است. تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک جزو مشاغل اساسی و کلیدی در زندگی امروز است. این صنف با تحت پوشش قرار دادن 17 رده صنفی تحت عنوان اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک تهران مشغول به فعالیت هستند. در ادامه به معرفی این اتحادیه پرداخته‌ایم. برای آشنایی بیشتر با مرجع بالاتر این اتحادیه یعنی اتاق اصناف تهران کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اتحادیه الکترونیک تهران

اتحادیه لوازم الکترونیک تهران

اتحادیه ها از افراد خوشنام همان صنف تشکیل می‌شوند. هدف از ایجاد یک اتحادیه حمایت از حقوق صنفی، بهبود در ارائه خدمات به مصرف‌کننده و همچنین ایجاد همکاری مناسب میان کاسبان آن صنف است. اتحادیه‌صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم‌الکترونیک تهران نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم الکترونیک تهران ایران در ۱۷ رسته صنفی فعالیت می‌نماید. این ۱۷ رسته در حوزه‌های تولید تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی، تعمیرات دستگاه‌های صوتی تصویری، خدمات فنی و الکترونیک و سیستم‌های حفاظتی و دوربین‌های مداربسته، تولید و تعمیر تجهیزات پزشکی و الکترونیک می‌باشند.

تاریخچه تشکیل اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیک و حفاظتی تهران

نخستین بار در سال 1344 سندیکای مهندسی به همراه جمعی از پیشکسوتان صنف در چندین ملاقات با شهردار وقت و ریاست اتاق بازرگانی و رئیس شورای خواربار اجازه تشکیل سندیکای مهندسین و متخصصین الکترونیک را دریافتند. این سندیکا طبق ماده 25 قانون کار سال 1344 به شماره 75 در اداره کل روابط اداره کار ثبت شد. فعالیت و پویایی سندیکا سبب شد تا شورای عالی اصناف و اتاق بازرگانی بعضی از صنوف را که در ارتباط با لوازم برقی بودند؛ نظیر تعمیرکاران کولر، لباسشویی، یخچال الکتروموتور و چند صنف دیگر و تعمیرکاران ژنراتور را به سندیکا معرفی نمایند. آنان نیز از این پیشنهاد استقبال کردند و عضو شدند. بعد از مدتی تعداد اعضا به بیش از پانصد نفر رسید.

پس از انقلاب سندیکای مهندسین و متخصصین با اتحادیه صنف تعمیرکاران لوازم برقی تهران طی نامه شماره 589 در سال 1363 تحت شماره 66 به ثبت رسید. در سال1381 صنوف مختلف وابسته به اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران لوازم برقی تصمیم به تفکیک گرفتند که مورد موافقت هیئت محترم عالی نظارت و مجمع امور صنفی قرار گرفت. از دل این اتحادیه چهار اتحادیه زیر بیرون آمد:

 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران الکترومکانیک
 • اتحاديه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی
 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران مخابرات
 • اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران صنایع برودتی

رده صنفی اتحاديه‌تجهیزات الکترونیک‌تهران

براساس ماده 2 مصوبه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران هر شخصی که در 16 رسته شغلی زیر فعالیت می‌کنند جزو اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهیزات الکترونیک و حفاظت تهران محسوب می‌شوند. برای آشنایی با روند صدور جواز کسب الکتریکی کلیک کنید.

 • تعمیرکاران رادیو و تلویزیون و ویدئو
 • تولید و تعمیرکنندگان دستگاه های اندازه گیری
 • تولید و تعمیرکنندگان آمپلی فایر و دزدگیر الکترونیک
 • تعمیرکاران رادیو، رادیو ضبط و پخش اتومبیل
 • تولید و بازسازی لامپ تصویر تلویزیونی(گان)
 • تولید و تعمیر دستگاه های لوازم پزشکی (الکترونیک)
 • تولید و تعمیرکاران دستگاه بازی‌های تلویزیونی و رایانه‌ای
 • تعمیر دستگاه های سمعی و بصری و دوربین ویدئویی تلویزیونی
 • تولید و تعمیر و نصب آنتن های مجاز
 • تولید و تعمیر انواع برهای الکترونیکی
 • دفترکارگاه های تولیدی
 • تولید تجهیزات الکترونیکی ( کارآفرینی)
 • تولید تجهیزات و ابزار آلات الکترونیکی
 • پذیرش و ارائه خدمات پس از فروش انواع دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی ، حفاظتی و امنیتی
 • تولید، نصب و خدمات فنی پس از فروش سیستم های حفاظتی و امنیتی و دوربین های مداربسته
 • خرده فروشی و عمده فروشی دوربین های مداربسته

اعضای اتحادیه صنف فروشندگان صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیک و حفاظتی تهران

هر شخصی که شاغل در زمینه فروش، تولید و تعمير تجهيزات الکتریکی و حفاظتی تهران است و پروانه کسب نیز دارد؛ جزو اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران محسوب می‌گردد. هدف از تشکیل این اتحادیه حفظ و حمایت از حقوق صنفی و پیشرفت اقتصادی است. حداقل تعداد برای تشکیل اتحادیه باید ۵۰ صنف باشد.

هیات مدیره اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران

هیئت رییس این اتحادیه دارایی 7 عضو می‌باشد. ریاست اتحادیه در حال حاضر برعهده صادق فیض آبادی است. بعد از رئیس یک نایب رئیس اول و یک نائب رئیس دوم می‌باشد. این اتحادیه دارای یک خزانه دار و بازرس و یک عضو می‌باشد. مدت زمان عضویت در هیات رئیس چهار سال می باشد. انتخاب مجدد اعضا به عنوان هیات رئیس بلامانع می‌باشد. برای آشنایی با روند و نحوه انتخابات به سامانه ساران مراجعه نمایید.

وظائف اتحادیه صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الکترونیکی و حفاظتی تهران

اتحاديه صف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران وظائف زیر را بر عهده دارد :

۱/ انجام دستورات و ابلاغات صورت گرفته از سوی اتاق اصناف تهران طبق قوانین و مقررات

۲/ پرداخت پانزده درصد از درآمدهای ناخالص به اتاق اصناف به عنوان حق عضویت برای تامین هزینه‌های عمومی

۳/تنظیم بودجه سال بعد اتحادیه. این برنامه بودجه باید حداکثر تا اول بهمن هر سال برای رسیدگی و تصویب به اتاق اصناف تحویل داده شود.

۴/تنظیم ترازنامه سالانه تا پایان خرداد ماه سال بعد و تحویل آن به اتاق اصناف.

۵/ایجاد تسهیلات مورد نیاز آموزش عمومی، حرفه‌ای و هنری هر فرد صنفی، مستقلا یا با کمک سازمان‌های دولتی و خصوصی. همچنین همکاری‌های لازم با وزارت کار و امور اجتماعی برای تامین سرمایه طبق مقررات

۶/ایجاد ضوابط لازمه در خصوص صدور پروانه صنفی و انواع پروانه‌های فروشندگان و تغییرات لازم در هریک و تحویل به اتاق اصناف به منظور رسیدگی و تصويب

۷/ تدوین آئین نامه‌های مالی، استخدامی، اداری، آموزشی، تشکیلاتی و سایر مقررات اختصاصی

۸/ نظارت بر اجرای صحیح تصمیماتی که اتاق اصناف در خصوص ساعات کار و تعطیلات صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران می‌گیرد

۹/تشکیل یک کمیسیون حل اختلاف برای رسیدگی به اختلافات افراد صنفی

۱۰/اظهار نظر درباره محدوده صنفی توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران برای متقاضیان پروانه‌های جدید

۱۱/ تشکیل کمیسیون فنی برای رسیدگی به شکایات مشتریان و نظارت بر حسن انجام کار و رعايت مقررات واصول کسب توسط توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران

۱۲/ معرفی یک نفر از میان اعضا به عنوان نماینده اتحادیه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكي و حفاظتي تهران در اتاق اصناف تهران

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

منبع درآمد اتحادیه فروشندگان توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران

هر اتحادیه‌ای هزینه‌هایی دارد که برای پرداخت این هزینه‌ها نیاز به یک یا چند منبع درآمد است. اتحادیه توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونيكی و حفاظتی تهران درآمد خود را از طرق زیر تامین می‌نماید

۱/ حق عضویت پرداخت شده چه از سوی اعضای جدید که باید حق ورودی هم بپردازند و چه از سوی اعضای قدیمی که فقط عضویت خود را تمدید می‌کنند.

۲/ دریافتی از طریق خدمات ارائه شده اعم از خدمات آموزشی، اداری، فنی و انتشاراتی

۳/ کمک‌های اتاق اصناف به این اتحادیه که با تایید و نظارت کمیسیون‌ صورت می‌گیرد

۴/ هدایای اهدائی و اعانات

برای آشنایی با نحوه صدور و تمدید جواز کسب کلیک کنید.

آدرس و شماره تماس صنف توليدكنندگان و تعميركاران تجهيزات الكترونیکی و حفاظتی تهران

آدرس:

میدان ولیعصر – بلوار کشاورز – خیابان فلسطین جنوبی – کوچه ذاکری – پ 4 – ط 1

تلفن :

8889786-88936862-88936863

کدپستی : 1416753711

سایت: etet.ir

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اتحادیه الکترونیک تهران:: برچسب‌ها: اتحادیه الکترونیک تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 23
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

آیا شما با اتحادیه خواربار فروشان تهران آشنایی دارید؟ اصناف انجمن هستند که متشکل از افراد دارای یک حرفه و پیشه می‌گردند. و اتحادیه‌ها نیز از افراد صنفی تشکیل می‌شوند که برای رسیدن به اهداف مشترکی در راستای حفظ حقوق شغلی خود گام برمی‌دارند. اتحادیه صنف خواربارفروشان تهران یکی از اتحادیه‌های فعال در شهرستان تهران به حساب می‌آید در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی این اتحادیه بپردازیم.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اتحادیه خواربار فروشان تهران

اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران

اتحادیه صنف خواربارفروشان تهران یکی از اتحادیه‌های معتبر و فعال در شهرستان تهران به حساب می‌آید. این اتحادیه از افراد خوش‌نام و شاغل در همین صنف ایجاد شده است. هدف از ایجاد اتحادیه‌ها مثل اتحادیه صنف خواربارفروشان تهران حمایت کردن از حقوق صنفی و ایجاد همکاری در میان کاسبان صنف خواربار فروشی می‌باشد.

علاوه بر آن بهبود بخشیدن به ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان و اجرای قوانین نظام صنفی در میان افراد صنفی از دیگر وظایف و اهداف تشکیل اتحادیه‌ها می‌باشد. با یک دید وسیع‌تر می‌توان گفت که هدف کلی تشکیل اتحادیه‌هایی مانند اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران بهبود بخشیدن به اقتصاد شهر است.

برای آشنایی کلی با مراحل دریافت جواز کسب از این اتحادیه کلیک کنید.

هیئت‌مدیره اتحادیه خوار بار فروشان

مدیریت اتحادیه صنف خواربارفروشان تهران بر عهده اعضای هیئت‌مدیره آن اتحادیه می‌باشد. انتخاب اعضای هیئت‌مدیره به وسیله برگزاری یک انتخابات و با رای شاغلین در این صنف انجام می‌گیرد. برگزاری انتخابات هیئت‌مدیره اتحادیه صنف خواربارفروشان تهران هر چهار سال یک‌بار انجام می‌شود. گاهی ممکن است برخی از اعضای هیئت‌مدیره بیش از چهار سال به عنوان عضوی از هیئت‌مدیره فعالیت نمایند. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که فرد موردنظر در دوره‌های متوالی توسط رای شاغلین در صنف برای عضویت در هیئت‌مدیره برگزیده شود.
اعضای فعلی هیئت‌مدیره اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران عبارتند از:

 • جناب آقای صفر فرهمند جم در سمت ریاست اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران.
 • آقای جلال مقدم در سمت نائب رئیس اول اتحادیه و آقای جمال معصومی زنجانی در سمت نائب رئیس دوم اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران.
 • آقای ابراهیم طلا پور در سمت خزانه‌دار اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران.
 • آقایان مهدی عمانی و حسین‌علی الله‌وردی به عنوان اعضای معمولی هیئت‌مدیره.
 • خانم زهره صالحیان دهکردی در سمت دبیر اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران.

جهت شرکت در این انتخابات وارد سامانه ساران بشوید.

عضویت در اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران

شما قصد دارید به عضویت اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران در بیایید. ابتدا باید اقدام به راه‌اندازی یک واحد صنفی خواربارفروشی نمایید. مطابق با قانون نظام صنفی هر شخصی که قصد دارد یک واحد صنفی را اندازی نماید باید پروانه کسب از اتحادیه مورد نظر آن صنف دریافت کند. بنابراین شما به عنوان متقاضی باید به اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران تقاضای صدور جواز کسب ارائه نمایید.

صدور جواز کسب نیازمند مدارک و شرایطی است که مطابق با قوانین هر اتحادیه مشخص می‌گردد. یکی از شرایط لازم برای صدور جواز کسب و گذراندن دوره‌های آموزشی و قبول شدن در آزمون نهایی دوره می‌باشد. پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و قبول شدن در آزمون و همین‌طور تکمیل مدارک موردنیاز اتحادیه به بررسی شرایط و مدارک متقاضی می‌پردازد. با تأیید مدارک و شرایط شما اتحادیه اقدام به صدور جواز کسب به نام شما خواهد کرد. بدین ترتیب شما با راه‌اندازی یک واحد صنفی و دریافت جواز کسب برای آن و پرداخت حق عضویت در اتحادیه به عنوان یکی از اعضای اتحادیه شناخت خواهید شد. خوب است بدانید که اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران هم برای افراد و اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی پروانه کسب صادر می‌نماید.

برای اطلاع از شرایط و نحوه دریافت جواز کسب خواربار فروشی کلیک کنید.

دوره‌های آموزشی اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران

اتحادیه خوار بارفروشان تهران با این هدف که افراد متقاضی عضویت در اتحادیه و همچنین سایر اعضای اتحادیه سطح آگاهی دانش و مهارت افزایش یابد و آمادگی لازم را کسب کنند. یکی از الزامات و پیش‌نیازهای صدور پروانه کسب را گذراندن دوره آموزشی قرار داده است. دوره‌های آموزشی یا به صورت داخلی و یا به صورت برون‌سپاری برگزار می‌شود. برگزار شدن این دوره آموزشی به صورت داخلی توسط مرکز آموزشی با همکاری اتحادیه انجام می‌گیرد. و دوره‌های آموزشی به صورت برون‌سپاری از طریق عقد قرارداد یا تفاهم‌نامه با مراکز آموزشی برگزار می‌شوند.

دوره‌های آموزشی دارای دو نوع حضوری و غیرحضوری هستند. آن دسته از دوره‌های آموزشی که به صورت حضوری به متقاضیان ارائه می‌شود کلاس‌هایش به صورت حضوری است و نمره حدنصاب این دوره‌ها برای قبولی در آزمون ۱۰ می‌باشد. دوره‌های آموزشی غیرحضوری نیز رده‌های آموزشی را به صورت غیرحضوری یعنی مکاتبه آیا الکترونیکی برگزار می‌کنند و نمره حدنصاب دوره برای قبولی در آزمون ۱۲ می‌باشد.
متقاضیانی که قصد ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی اتحادیه‌های اصناف را دارند باید یک معرفی‌نامه از اتحادیه مربوطه دریافت نموده و هزینه مربوط به دوره آموزشی را پرداخت نمایند.

برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.

آدرس و تلفن اتحادیه صنف خواربار فروشان تهران

خیابان شریعتی نرسیده به سه راه طالقانی خیابان شهید طاهریان (آمل) خیابان مقدم جنوبی نبش کوچه خداداد پلاک 2

تلفن:77640855-77640952

شماره فاکس اتحادیه: 77641357

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سؤالات متداول

اهداف تشکیل اتحادیه صنف خواربارفروشان تهران چیست ؟
هدف از ایجاد اتحادیه، حمایت کردن از حقوق صنفی و ایجاد همکاری در میان کاسبان صنف خواربار فروشی و بهبود بخشیدن به ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان و اجرای قوانین نظام صنفی در میان افراد صنفی می‌باشد.

آیا گذراندن دوره آموزشی و آزمون پایان دوره آموزشی برای دریافت جواز کسب الزامی می‌باشد ؟
بله اتحادیه برای اینکه سطح آگاهی دانش و مهارت افراد افزایش یابد و آمادگی لازم را کسب کنند. یکی از الزامات و پیش‌نیازهای صدور پروانه کسب را گذراندن دوره آموزشی قرار داده است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اتحادیه خواربار فروشان تهران:: برچسب‌ها: اتحادیه خواربار فروشان تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 19
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

اگر شما هم درگیر یک پرونده حقوقی بودید ممکن است با مسئله ارائه شرایط شاهد در دادگاه آشنایی داشته باشید. در برخی موارد لازم است که برای اثبات ادعایی در دادگاه شاهدینی را به دادگاه معرفی نمایید. پرسش این است که شرایط شاهدین دادگاهی چگونه باید باشد؟ چه کسانی می‌توانند در دادگاه به عنوان شاهد حضور یابند؟ آیا هرکسی امکان و اعتبار حضور در دادگاه به عنوان شاهد را دارد؟ در ادامه این مطلب قصد داریم به معرفی شرایط شاهد در دادگاه بپردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: شرایط شاهد در دادگاه

شرایط شاهد در دادگاه مطابق قانون

گاهی برای اثبات یک ادعا در دادگاه لازم است شاهد یا شاهدینی به محضر دادگاه حضور یابند. اما این که شهادت یک شخص مورد قبول دادگاه قرار گیرد در مرحله اول به شرایط شاهد بستگی دارد. در قانون مجازات اسلامی شرایط شاهدینی که قصد شهادت در محضر دادگاه را دارند برمی‌شمارد. ماده 177 این قانون شرایط شاهد در دادگاه را در 9 مورد برشمرده است.

برای آشنایی با نحوه حضور در دادگاه علنی کلیک کنید.

متن ماده 177 قانون مجازات اسلامی

ماده 177 قانون مجازات اسلامی شرایط لازم برای یک شاهد در دادگاه را معرفی می‌نماید. در متن این ماده آمده است که: «شاهد شرعی در زمان ادای شهادت باید شرایط زیر را دارا باشد:
الف- بلوغ
ب- عقل
پ- ایمان
ت- عدالت
ث- طهارت مولد
ج- ذینفع نبودن در موضوع
چ- نداشتن خصومت با طرفین یا یکی از آن‌ها
ح- عدم اشتغال به تکدی
خ- ولگرد نبودن
تبصره ۱- شرایط موضوع این ماده باید توسط قاضی احراز شود.
تبصره ۲- در مورد شرط خصومت، هرگاه شهادت شاهد به نفع طرف مورد خصومت باشد، پذیرفته می‌شود.»

معرفی شرایط 9گانه شاهد در دادگاه

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم قانون مجازات اسلامی شرایط صلاحیت یک شخص را برای حضور یافتن در دادگاه به عنوان شاهد، به 9 قسمت تقسیم کرده است. این 9 شرط عبارت از بلوغ، عقل، ایمان، عدالت، طهارت مولد، ذینفع نبودن در موضوع، نداشتن خصومت با طرفین دعوا، عدم اشتغال به تکدی‌گری و ولگرد نبودن می‌باشد. احراز این شرایط نیز توسط قاضی دادگاه امکان‌پذیر است. در ادامه به معرفی مختصر هریک از این شرایط 9گانه شاهد می‌پردازیم.

بلوغ از شرایط لازم شاهد در دادگاه

شاهدی که به دادگاه جهت شهادت دادن معرفی می‌شود باید به بلوغ رسیده باشد. یعنی دیگر نتوان شخص را صغیر یا طفل تلقی نمود. قانون مجازات اسلامی دختران را در سن 9 سالگی قمری و پسران را در سن 15 سالگی قمری بالغ می‌پندارد.

عقل

شاهدی که در دادگاه حاضر می‌شود باید عاقل باشد. بنابراین شهادت افرادی که مجنون هستند و جنون آن‌ها دائمی است در دادگاه به هیچ عنوان اعتبار ندارد. اصطلاح مجنون به کسی اطلاق می‌شود که عقل ایشان با هر دلیلی مانند آشفتگی‌های روحی پوشیده مانده باشد. و یا به عبارتی قدرت درک و شعور خود را از دست داده باشند.

عدالت و ایمان

شرط ایمان در سال 1370 به عنوان یکی از شروط شاهدین به قانون اضافه گشت. این شرط دارای نکات به خصوصی می‌باشد.اما شرط عدالت از ابتدای تصویب این قانون جز شرایط شاهد آورده شده بود. یکی از نکات مهم در مورد عدالت و ایمان این مسئله است که شهادت شهود غیرمسلمان اما عادل نسبت به شهادت شهود مسلمان اما غیر عادل برتری دارد. می‌توان نتیجه گرفت مقصود از ایمان بیشتر به مفهوم عدالت نزدیک است و مذهب چندان مطرح نیست. شرط ایمان معمولاً در دعاوی که هر دو طرف یا یکی از طرفین مسلمان باشند مطرح است.

قانون مجازات اسلامی در ماده 181 خود، یک تعریف از عدالت ارائه داده است. در این ماده عدالت به این نحو تعریف شده است که: «عادل کسی است که در نظر قاضی یا شخصی که بر عدالت وی گواهی می‌دهد، اهل معصیت نباشد. شهادت شخصی که اشتهار به فسق داشته باشد، مرتکب گناه کبیره شود یا بر گناه صغیره اصرار داشته باشد تا احراز تغییر در اعمال او و اطمینان از صلاحیت و عدالت وی، پذیرفته نمی‌شود.»

طهارت مولد

مقصود از طهارت مولد این است که تولد شاهد از راه رابطه نامشروع پدر و مادر وی واقع نشده باشد. به عبارتی افرادی که مولد نامشروع هستند و ولد مشروع ندارند امکان شهادت دادن در دادگاه را ندارند.

ذینفع نبودن در موضوع و نداشتن خصومت با طرفین یا یکی از آن‌ها

کسانی که در موضوع دعوای مطرح شده در دادگاه ذینفع باشند شهادتشان مورد قبول واقع نخواهد شد. به این دلیل که ممکن است با شهادت مغرضانه و غیرمنصفانه موجب گمراهی دادگاه شوند. همچنین افرادی که نسبت به طرفین و یا یکی از آن‌ها خصومت دارند نیز به همین دلیل امکان شهادت دادن در دعوای مربوطه را نخواهند داشت.

عدم اشتغال به تکدی و ولگرد نبودن

افرادی که اشتغال به تکدی گری دارند و یا طبق قانون ولگرد محسوب می‌شوند نمی‌توانند به عنوان شاهد در دادگاه حضور یابند. قانون مجازات اسلامی هر دوی این اعمال را جرم به حساب می‌آورد. بنابراین شهادت این افراد نیز در دادگاه معتبر نخواهد بود.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سؤالات متداول

شرایط شاهد در دادگاه چیست ؟

طبق قانون مجازات اسلامی 9 شرط عبارت از بلوغ، عقل، ایمان، عدالت، طهارت مولد، ذینفع نبودن در موضوع، نداشتن خصومت با طرفین دعوا، عدم اشتغال به تکدی‌گری و ولگرد نبودن می‌باشد.

احراز شرایط و صلاحیت شخص به عنوان شاهد توسط چه کسی انجام می‌گیرد ؟

شرایط و صلاحیت شاهد توسط قاضی دادگاه احراز می‌گردد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: شرایط شاهد در دادگاه:: برچسب‌ها: شرایط شاهد در دادگاه ,
:: بازدید از این مطلب : 27
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 15 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

آیا شما با اتحادیه مبل تهران یا همان صنف درودگران و مبل‌سازان تهران آشنا هستید؟ این اتحادیه یکی از اتحادیه‌های فعال و موجود در شهر تهران می‌باشد. اتحادیه‌های اصناف نظیر اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران متشکل از افراد صنفی می‌باشد که در راستای حفظ حقوق شغل و حرفه‌ی مورد نظر خود اهداف مشترکی را دنبال می‌نمایند. برنامه مطلب قصد داریم که به معرفی اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران بپردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اتحادیه مبل تهران

اتحادیه درودگران و مبل سازان تهران

اتحادیه‌های اصناف مانند اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران از افراد خوشنام در همان صنف تشکیل می‌شود. این اتحادیه به جهت ایجاد یک همکاری مناسب در میان افراد صنفی خود و همچنین حمایت از حقوق ایشان و بهبود خدمات به مصرف‌کننده ایجاد شد. اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران در سال ۱۳۳۵ و به عنوان یکی از اولین صنوف در کشور تشکیل شد.

اداره امور اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران بر عهده اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه می‌باشد. اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه‌ها هر چهار سال یک‌بار با برگزاری انتخابات و توسط رای شاغلین در صنف منتخب می‌گردند. گاهی ممکن است برخی از اعضای هیئت‌مدیره بیش از چهار سال عضو هیئت‌مدیره اتحادیه باشند. این اتفاق به آن معناست که فرد مورد نظر برای دوره‌ها‌ی متوالی توسط اعضای اتحادیه برای عضویت در هیئت‌مدیره منتخب شده است. از سال ۱۳۹۸ تا کنون اعضای هیئت‌مدیره عبارت‌اند از:

 • جناب آقای علیرضا عباسی در سمت رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران.
 • آقایان سید اکبر سید آقا و علی‌اصغر دمیرچی به ترتیب در سمت‌های نایب‌رئیس اول و نائب رئیس دوم هیئت‌مدیره اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران.
 • آقای فرزند علی قیطاسی در سمت دبیر اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران.
 • آقای عبدالحسین عباسی خزانه‌دار هیئت‌مدیره اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران.
 • آقایان محمدحسن طوسی و غلامرضا باقری به عنوان اعضای عادی هیئت‌مدیره اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران.
 • آقای شعبان ابراهیمی در سمت بازرس هیئت‌مدیره اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران.

جهت شرکت در این انتخابات وارد سامانه ساران بشوید.

صنوف تحت پوشش اتحادیه مبل تهران

اتحادیه مبل تهران مسئول رسیدگی به امور صنوف زیر می‌باشد. برای دریافت جواز و تمدید هر کدام از مشاغل زیر باید به این اتحادیه مراجعه نمایید.

1 – نجاری (با حداقل مساحت لازم 20 متر مربع)

2 – رویه كوبی مبل (با حداقل مساحت لازم 20 متر مربع)

3 – فروشندگی مصنوعات چوبی (باستثنای درب و پنجره پیش ساخته)

4– چوب بری

5 – اطاق سازی چوبی كامیون (داخل گاراژ)

6 – قاب سازی، معرق كاری و خاتم كاری

7 – كابینت سازی چوبی آشپزخانه

8 – پرس كاری چوبی

9 – قالب سازی چوبی كفش و غیره

10 – جعبه سازی

11 – منبت كاری

12 – كلاف سازی (ساده ، منبت ، صندلی حصیری و حصیربافی)

13 – رنگ كاری چوبی (باستثنای كارهای ساختمانی)

14 – خراطی

15 – تولید و عرضه مبل (شامل كلاف سازی، منبت كاری، رنگ كاری، رویه كوبی و فروشگاه)

16 – درودگری (نجاری و رنگ كاری)

17 – دفتر كار

برای آشنایی کلی با مراحل دریافت جواز کسب از این اتحادیه کلیک کنید.

وظایف و خدمات اتحادیه

وظایف و خدمات اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران و سایر اتحادیه‌های اصناف مطابق با قانون نظام صنفی یکسان می‌باشد. از مهم‌ترین وظایف و خدمات اتحادیه‌های اصناف می‌توان به صدور و تمدید پروانه یزد و نظارت بر فعالیت اعضای اتحادیه اشاره نمود. با وجود تمامی مزایا و اختیارات اتحادیه‌ها مانند اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران در ماده ۳۰ قانون نظام صنفی به طور کامل شرح داده شده است. در ادامه به برخی از این وظایف و اختیارات اتحادیه‌ها اشاره می‌کنیم:

 • اتحادیه صنف می‌تواند جهت تغییر یا تنظیم قوانین مربوط به صدور جواز کسب اتاق اصناف شهرستان پیشنهاد‌هایی ارائه نماید.
 • اجرای قوانین مصوبات و بخشنامه‌هایی که به اتحادیه ابلاغ می‌شود در میان افراد سنت بر عهده اتحادیه است.
 • صدور پروانه کسب، تمدید پروانه کسب و ابطال پروانه کسب، همچنین جلوگیری از فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و تعطیل نمودن واحدهای صنفی متخلف بر عهده اتحادیه می‌باشد.
 • برگزاری دوره های اموزشی اصناف. برای شرکت در آزمون و امتحان کسب و کار، وارد سامانه آموزش اصناف بشوید.
 • تشکیل دادن کمیسیون‌های مربوط به رسیدگی به شکایات و حل اختلافات و همچنین بازرسی از واحدهای صنفی و آموزشی و سایر کمیسیون‌های تصویب شده در هیئت عالی نظارت از دیگر وظایف اتحادیه‌هاست.
 • خدماتی که از طرف وزارتخانه‌ها شهرداری‌ها و سایر سازمان‌ها به افراد صنفی ارائه می‌شود مالیات و عوارضی دارد. که اتحادیه موظف است به نمایندگی از این سازمان‌ها اقدام به دریافت مالیات از افراد صنفی نماید.
 • اتحادیه می‌تواند جهت تعیین نرخ کالاها و خدمات و همچنین تعیین تعداد واحدهای صنفی مورد نیاز به هرسال برای صدور جواز که از به اتاق اصناف شهرستان پیشنهاد‌هایی ارائه نمایند.

منابع مالی اتحادیه مبل تهران

منابع مالی اتحادیه‌های اصناف مانند اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران معمولاً یکسان می‌باشد. این منابع مالی و قانونی در قانون نظام صنفی نیز نام برده شده است.
مهم‌ترین منبع مالی اتحادیه حق عضویت افراد صنفی در اتحادیه می‌باشد. حق عضویت یعنی مبالغی که اعضای اتحادیه جهت تأمین هزینه‌های اتحادیه به صورت سالانه موظف به پرداخت آن هستند. که مبلغ حق عضویت افراد صنفی هر اتحادیه مطابق با پیشنهاد اتحادیه و تائید اتاق اصناف شهرستان و کمیسیون نظارت مشخص می‌شود.
از دیگر منابع مالی و قانونی اتحادیه می‌توان به؛ وجوه دریافتی برای ارائه نمودن خدمات غیرموظف اتحادیه به اعضای صنف، کمک‌های ارائه شده از جانب اشخاص حقیقی و حقوقی، کارمزد وصول مالیات خط و عوارض به نمایندگی از سازمان‌های دولتی و بخشی از مبلغ دریافتی بابت صدور و تمدید جواز کسب اشاره نمود.

اگر در مورد هزینه های پرداختی مساله ای برایتان پیش امده می توانید از طریق کمیسیون رسیدگی به شکایات یا اتاق اصناف تهران یا شهرستان مربوطه اقدام کنید.

راه‌های ارتباط با اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران

دفتر اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران در خیابان شهید برادران قائدی (هدایت)، نرسیده به چهارراه دروازه شمیران، پلاک ۴۱ واقع شده است. این اتحادیه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۲ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر فعالیت دارد. شما می‌توانید برای ارتباط با این اتحادیه به شماره ۰۲۱۷۷۵۲۲۷۰۱ و ۰۲۱۷۷۵۲۲۷۰۲ تماس برقرار نمایید.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی و تجاری می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سوالات متداول

اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران در چه سالی تاسیس شد ؟
اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران در سال ۱۳۳۵ و به عنوان یکی از اولین صنوف در کشور تشکیل شد.

مهم‌ترین وظایف اتحادیه صنف درودگران و مبل‌سازان تهران چیست ؟
مهم‌ترین وظایف و خدمات اتحادیه‌های اصناف می‌توان به صدور و تمدید پروانه یزد و نظارت بر فعالیت اعضای اتحادیه اشاره نمود.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اتحادیه مبل تهران:: برچسب‌ها: اتحادیه مبل تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 30
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 14 شهريور 1401 | نظرات ()